Як співає курочка
Програмовий зміст: навчати дітей розглядати картину; вдосконалювати навички відповідати на запитання за змістом картини простими реченнями, використовувати епітети; продовжувати вчити співати разом із дорослим невеликі пісеньки, виконувати танцювальні руки за показом вихователя; розвивати мовлення, увагу, пам’ять, уміння емоційно реагувати на музику; виховувати доброзичливість, любов і дбайливе ставлення до птахів.
Словник: активізувати вживання слів: курчата, курка, качка, гуска, півень; маленьке, пухнасте, м’якеньке, легеньке, жовте, велика, біленька; дзьобає, ходить.
Матеріал: кошик, яйце з пап’є-маше, курча-іграшка, шапочки курчат; картина «Квочка з курчатами», запис «Голоси птахів».
Хід заняття Робота за картиною «Квочка з курчатами». Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
— Діти, подивіться, який кошик я сьогодні знайшла у групі. Що тут лежить? (Яйце.) Ви чуєте, звідти хтось стукає.
— Я загадаю вам загадку, але не просту, а музичну. Спробуйте відгадати.
ПІСНЯ-ЗАГАДКА «КУРЧАТКО»
(сл. В. Воскобойникова, муз. Є. Зарницької)
Тук-тук-тук!
Тук-тук-тук!
Несміливий чути стук.
Це з яєчка, мов із хатки,
Проклювалося… (курчатко).
(Діти відгадують, проспівавши останнє слово.)
— Зараз ви всі станете курчатками.
(Дітям одягаються відповідні шапочки. Діти виконують «Танок курчаток» (муз. Н. Вересокіної).)
— Які ж гарні у нас курчатка. Як гарно вони танцювали!
— Але наше курчатко чомусь засумувало. Воно хоче знайти свою маму. Давайте йому допоможемо.
(Звучить запис «Голоси птахів».)
— Хто співав на подвір’ї?
— Як ви думаєте, як співає мама у курчатка? Хто вона?
— Подивіться, а ось і курочка. (Виставляється картина.)
— Хто зображений на картині?
— Курочка яка? (Велика.)
— А курчата? (Маленькі.)
— Курочка якого кольору? А курчата?
— Що робить курочка?
— Як кличе курочка своїх діток?
— Як дітки їй відповідають?
— Подивіться, як зраділо курчатко, знайшовши свою маму.
— Який настрій став у нього?
— Давайте курочці та курчатам заспіваємо пісеньку
(Діти виконують пісню «Курчата» (сл. В. Волгіної, муз. А. Філіпенка).)
Тема: Робота за картиною «Квочка з курчатами». Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Добавить комментарий
© zubrila.com, 2014–2023. При цитуванні матеріалів zubrila.com гіперпосилання на джерело обов’язкове.
З усіх питань звертайтеся на адресу admin%zubrila.com.
Музичне заняття “На пташиному подвір’ї”
– удосконалювати вміння вслуховуватись в музику, розуміти зміст музичного твору, а також спонукати дітей підігрувати на музичних іграшках-інструментах.
– розширювати діапазон дитячого голосу; розвивати вокальні здібності дітей, привчати співати чітко та злагоджено, вправляти дітей в умінні виконувати рухи за текстом пісні, наслідуючи дорослого;
– удосконалювати виконавські здібності дітей у танцях;
– привертати увагу дітей до змін характеру музики та відображати ці зміни через образно-пластичну та просторово-рухову діяльність, сприяти оволодінню ігровими навичками.
Музичний матеріал:
1. Муз.- ритмічна вправа «Весняна прогулянка» мікс С. Дерди;
2. Гра на музичних інструментах «Оркестр для мами» (ложки, бубонці, дзвіночки);
3. Поспівка «Курочка» презентація з зображенням курочки
4. Пісня «Курчата» музика А.Філіпенка;
5. «Танець курчаток» (з яєчками-кіндерами) музика Н.Ткаченко «Ми веселі курчата»
6. Музично-дидактична гра «Півник, курочка та курчата» фрагмент колискової та крик півника з мелодією.
В залі стоїть ширма, до зали забігають діти.
Керівник музичний:
Ой, які ви всі гарненькі –
і вродливі, й чепурненькі.
Покажіть рожеві щічки (показують пальчиками),
ваші любі й милі личка. (обхоплюють долонями личко, похитують головою)
На музичному занятті,
Ще й з гостями дружньо
всі ми привітаємся.
Вітаються по музичному.
Дітки, а ви любите казки? (Відповіді дітей). Тож і я вам сьогодні розповім цікаву казочку.
На одному пташиному дворі жили – були півник та курочка, а у них були маленькі, жовтенькі курчатка. Тато півник будив всіх з ранку, мама курочка несла яєчка та виводила курчаток на прогулянку. А коли вечір наступає, сідали на свої сідальця та й засинали. І ось одного разу вночі, коли всі спали, до курника забігла лисичка, побачила там яєчко, яке курочка знесла вдень та й викрала його.
А сама побігла до лісу. Дуже курочка засумувала, коли не знайшла яєчко, заплакала й просить нас знайти її яєчко. Допоможемо курочці? (Відповіді дітей).
А де ж ми будемо лисичку шукати? (Відповіді дітей). Так, нам потрібно піти до лісу, там її і знайдемо.
Музично – ритмічна вправа «Весняними доріжками»
Діти у супроводі відповідної музики біжать, стрибають, крокують один за одним по колу.
Все довкола не впізнати.
Спозаранку дітки піднялися
Та й до лісу подалися (бігають)
За собою всіх позвав! (стрибають)
Крокувати заходились (крокують)
тепер сядем й відпочинем (йдуть на стільчики).
Слайд 1 Зустріч з Лисичкою в лісі.
Лисичка: Хто прийшов сюди до лісу,
хто тривожить в лісі тишу?
Керівник музичний:
Це ми з дітками прийшли, лисичку шукаємо, яка забрала яєчко в курнику. А це випадково не твоїх рук справа?
Лисичка: Так, забрала я яєчко, просто плаче вже сердечко.
Сумно стало мені в лісі, хоть би хтось порозважав,
на музичних інструментах весело заграв.
Керівник музичний:
Дітки, заграємо лисичці музичних інструментах? Я буду їх діставати, а ви будете їх називати.
«Гра на музичних інструментах»
Слайд 2 – Зустріч з Лисичкою в лісі.
Лисичка: Гарно, дітки, ви заграли,
тільки хочу ще щоб й заспівали.
Керівник музичний:
Ох, яка хитра й вимоглива лисичка. Хоче ще щоб і пісеньку заспівали. Заспіваємо? Так. Але спочатку перед співом нам потрібно розігріти наші голосочки. Заспіваємо так, як співає курочка.
Слайд 3 – відео поспівки.
Поспівка «Курочка» (склади ко-ко-ко)
– Вгадайте пісню за вступом! – Спів з рухами!
Пісня «Курчата» з рухами (2к.)
Слайд 4- Зустріч з Лисичкою в лісі.
Лисичка: Пісеньки які ж гарненькі
розчулили моє серденько.
То ж яєчко вам вертаю,
під дверима залишаю.
А курочці і вам гарного настрою бажаю.
Керівник музичний:
Піду подивлюся, чи залишила нам лисичка яєчко, чи можливо знов обхитрила. Йде до дверей та забирає яєчко.
Дійсно залишила. Ось подивіться яке ж воно гарненьке, таке блискуче, мабуть чарівненьке. Давайте віднесемо його мамі курочці.
Вихователь переодягається у маму курочку й виходить з корзинкою яєчок-кіндеров.
Курочка: Ой, та це ж моє яєчко. Дякую вам любі дітки. Дякую мої хороші, за те що повернули ви мені його. За це і я вам віддячу, тримайте ось такі гарні яєчка. З ними ви пограйтесь і в таночку закружляйте.
«Танець курчаток» з яєчками – кіндерами
Керівник музичний:
Гарно дітки танцювали, весело кружляли і стрибали. А давайте в гру веселу ще й пограєм!
«Гра півник і курочка» Діткам одягають маски курчаток.
Коли звучить голос півника курчатка прокидаються бігають, стрибають, зернятка клюють. А коли почують колискову та голос курочки – біжать до курочки та відпочивають.
Керівник музичний: Що ж на цьому наше музичне заняття закінчуються.
«До побачення» (співають)