Як співає курочка

Як співає курочка

Програмовий зміст: навчати дітей розглядати картину; вдосконалювати навички відповідати на запитання за змістом картини простими реченнями, використовувати епітети; продовжувати вчити співати разом із дорослим невеликі пісеньки, виконувати танцювальні руки за показом вихователя; розвивати мовлення, увагу, пам’ять, уміння емоційно реагувати на музику; виховувати доброзичливість, любов і дбайливе ставлення до птахів.

Словник: активізувати вживання слів: курчата, курка, качка, гуска, півень; маленьке, пухнасте, м’якеньке, легеньке, жовте, велика, біленька; дзьобає, ходить.

Матеріал: кошик, яйце з пап’є-маше, курча-іграшка, шапочки курчат; картина «Квочка з курчатами», запис «Голоси птахів».

Хід заняття Робота за картиною «Квочка з курчатами». Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

— Діти, подивіться, який кошик я сьогодні знайшла у групі. Що тут лежить? (Яйце.) Ви чуєте, звідти хтось стукає.

— Я загадаю вам загадку, але не просту, а музичну. Спробуйте відгадати.

ПІСНЯ-ЗАГАДКА «КУРЧАТКО»

(сл. В. Воскобойникова, муз. Є. Зарницької)

Тук-тук-тук!
Тук-тук-тук!
Несміливий чути стук.
Це з яєчка, мов із хатки,
Проклювалося… (курчатко).

(Діти відгадують, проспівавши останнє слово.)

— Зараз ви всі станете курчатками.

(Дітям одягаються відповідні шапочки. Діти виконують «Танок курчаток» (муз. Н. Вересокіної).)

— Які ж гарні у нас курчатка. Як гарно вони танцювали!

— Але наше курчатко чомусь засумувало. Воно хоче знайти свою маму. Давайте йому допоможемо.

(Звучить запис «Голоси птахів».)

— Хто співав на подвір’ї?

— Як ви думаєте, як співає мама у курчатка? Хто вона?

— Подивіться, а ось і курочка. (Виставляється картина.)

— Хто зображений на картині?

— Курочка яка? (Велика.)

— А курчата? (Маленькі.)

— Курочка якого кольору? А курчата?

— Що робить курочка?

— Як кличе курочка своїх діток?

— Як дітки їй відповідають?

— Подивіться, як зраділо курчатко, знайшовши свою маму.

— Який настрій став у нього?

— Давайте курочці та курчатам заспіваємо пісеньку

(Діти виконують пісню «Курчата» (сл. В. Волгіної, муз. А. Філіпенка).)

Тема: Робота за картиною «Квочка з курчатами». Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

© zubrila.com, 2014–2023. При цитуванні матеріалів zubrila.com гіперпосилання на джерело обов’язкове.
З усіх питань звертайтеся на адресу admin%zubrila.com.

Музичне заняття “На пташиному подвір’ї”

– удосконалювати вміння вслуховуватись в музику, розуміти зміст музичного твору, а також спонукати дітей підігрувати на музичних іграшках-інструментах.

– розширювати діапазон дитячого голосу; розвивати вокальні здібності дітей, привчати співати чітко та злагоджено, вправляти дітей в умінні виконувати рухи за текстом пісні, наслідуючи дорослого;

– удосконалювати виконавські здібності дітей у танцях;

– привертати увагу дітей до змін характеру музики та відображати ці зміни через образно-пластичну та просторово-рухову діяльність, сприяти оволодінню ігровими навичками.

Музичний матеріал:

1. Муз.- ритмічна вправа «Весняна прогулянка» мікс С. Дерди;

2. Гра на музичних інструментах «Оркестр для мами» (ложки, бубонці, дзвіночки);

3. Поспівка «Курочка» презентація з зображенням курочки

4. Пісня «Курчата» музика А.Філіпенка;

5. «Танець курчаток» (з яєчками-кіндерами) музика Н.Ткаченко «Ми веселі курчата»

6. Музично-дидактична гра «Півник, курочка та курчата» фрагмент колискової та крик півника з мелодією.

В залі стоїть ширма, до зали забігають діти.

Керівник музичний:

Ой, які ви всі гарненькі –

і вродливі, й чепурненькі.

Покажіть рожеві щічки (показують пальчиками),

ваші любі й милі личка. (обхоплюють долонями личко, похитують головою)

На музичному занятті,

Ще й з гостями дружньо

всі ми привітаємся.

Вітаються по музичному.

Дітки, а ви любите казки? (Відповіді дітей). Тож і я вам сьогодні розповім цікаву казочку.

На одному пташиному дворі жили – були півник та курочка, а у них були маленькі, жовтенькі курчатка. Тато півник будив всіх з ранку, мама курочка несла яєчка та виводила курчаток на прогулянку. А коли вечір наступає, сідали на свої сідальця та й засинали. І ось одного разу вночі, коли всі спали, до курника забігла лисичка, побачила там яєчко, яке курочка знесла вдень та й викрала його.

А сама побігла до лісу. Дуже курочка засумувала, коли не знайшла яєчко, заплакала й просить нас знайти її яєчко. Допоможемо курочці? (Відповіді дітей).

А де ж ми будемо лисичку шукати? (Відповіді дітей). Так, нам потрібно піти до лісу, там її і знайдемо.

Музично – ритмічна вправа «Весняними доріжками»

Діти у супроводі відповідної музики біжать, стрибають, крокують один за одним по колу.

Все довкола не впізнати.

Спозаранку дітки піднялися

Та й до лісу подалися (бігають)

За собою всіх позвав! (стрибають)

Крокувати заходились (крокують)

тепер сядем й відпочинем (йдуть на стільчики).

Слайд 1 Зустріч з Лисичкою в лісі.

Лисичка: Хто прийшов сюди до лісу,

хто тривожить в лісі тишу?

Керівник музичний:

Це ми з дітками прийшли, лисичку шукаємо, яка забрала яєчко в курнику. А це випадково не твоїх рук справа?

Лисичка: Так, забрала я яєчко, просто плаче вже сердечко.

Сумно стало мені в лісі, хоть би хтось порозважав,

на музичних інструментах весело заграв.

Керівник музичний:

Дітки, заграємо лисичці музичних інструментах? Я буду їх діставати, а ви будете їх називати.

«Гра на музичних інструментах»

Слайд 2 – Зустріч з Лисичкою в лісі.

Лисичка: Гарно, дітки, ви заграли,

тільки хочу ще щоб й заспівали.

Керівник музичний:

Ох, яка хитра й вимоглива лисичка. Хоче ще щоб і пісеньку заспівали. Заспіваємо? Так. Але спочатку перед співом нам потрібно розігріти наші голосочки. Заспіваємо так, як співає курочка.

Слайд 3 – відео поспівки.

Поспівка «Курочка» (склади ко-ко-ко)

Вгадайте пісню за вступом! – Спів з рухами!

Пісня «Курчата» з рухами (2к.)

Слайд 4- Зустріч з Лисичкою в лісі.

Лисичка: Пісеньки які ж гарненькі

розчулили моє серденько.

То ж яєчко вам вертаю,

під дверима залишаю.

А курочці і вам гарного настрою бажаю.

Керівник музичний:

Піду подивлюся, чи залишила нам лисичка яєчко, чи можливо знов обхитрила. Йде до дверей та забирає яєчко.

Дійсно залишила. Ось подивіться яке ж воно гарненьке, таке блискуче, мабуть чарівненьке. Давайте віднесемо його мамі курочці.

Вихователь переодягається у маму курочку й виходить з корзинкою яєчок-кіндеров.

Курочка: Ой, та це ж моє яєчко. Дякую вам любі дітки. Дякую мої хороші, за те що повернули ви мені його. За це і я вам віддячу, тримайте ось такі гарні яєчка. З ними ви пограйтесь і в таночку закружляйте.

«Танець курчаток» з яєчками – кіндерами

Керівник музичний:

Гарно дітки танцювали, весело кружляли і стрибали. А давайте в гру веселу ще й пограєм!

«Гра півник і курочка» Діткам одягають маски курчаток.

Коли звучить голос півника курчатка прокидаються бігають, стрибають, зернятка клюють. А коли почують колискову та голос курочки – біжать до курочки та відпочивають.

Керівник музичний: Що ж на цьому наше музичне заняття закінчуються.

«До побачення» (співають)

Related Post

Скільки часу робиться весільна зачіскаСкільки часу робиться весільна зачіска

Зміст:1 Весільні зачіски 2021: шикарні ідеї для свята1.1 Весільна зачіска пучок 20211.2 Весільні зачіски 2021 з діадемою1.3 Весільні зачіски з фатою 20211.4 Весільні зачіски з хвостом 20211.5 Весільні зачіски на

Коли садять фундукКоли садять фундук

Зміст:1 Фундук, посадка і догляд1.1 Фундук, опис1.2 Сорти фундука1.3 Посадка фундука1.3.1 Вибір місця для посадки1.3.2 Час посадки1.3.3 Агротехніка посадки1.3.4 Розміщення фундука на промислових плантаціях1.4 Вирощування фундука, особливості догляду1.4.1 Розпушування, боротьба

Чим небезпечне підвищення лейкоцитів у сечіЧим небезпечне підвищення лейкоцитів у сечі

Велике число лейкоцитів в сечі говорить про запальні процеси в нирках або сечовивідних шляхів (пієлонефрит, цистит, уретрит, простатит і т. п.), може бути свідченням каменів в сечоводі. Лейкоцитоз може спостерігатися