Перевірені досвідом рекомендації Українцям Який колір зверху у веселки

Який колір зверху у веселки

Ознайомлення з групами «теплих» та «холодних» кольорів. «Чарівна веселка»

Мета: закріплювати розуміння учнями понять «спектральне коло», «основний колір», «змішаний колір»; ознайомлювати учнів із поняттями «світліший», «темніший», «колірний тон»; закріплювати навички створення необхідного кольору змішуванням кольорів; навчати правильно розташовувати зображення на аркуші; формувати в дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати кольори; розвивати дрібну моторику руки; стимулювати розвиток допитливості; виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу; забезпечувати доброзичливу атмосферу.

Обладнання: репродукції картин відомих художників, альбом для малювання; простий олівець; гумка; гуаш; пензлі № 4, 6; ємність для води; серветки для витирання рук і пензлів; палітра.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів:

— 3 якими кольорами ми нещодавно ознайомилися?

— На які дві групи їх поділяють художники? Чому?

— Які кольори необхідно змішати, щоб отримати зелену фарбу? оранжеву? фіолетову?

— Які матеріали та інструменти знадобляться для малювання фарбами?

III. Вивчення нового матеріалу:

1. Організація сприйняття творів мистецтва:

(Учитель демонструє репродукції картин, які виконано аква рельними фарбами.)

— Для яких зображень художники обирають акварельні фарби?

— Що можна сказати про малюнки, виконані акварельними фарбами? (Вони прозорі, містять багато повітря.)

— Складіть невеличку розповідь за картиною, яку виконано акварельними фарбами. (Розповіді учнів.)

2. Пояснення вчителя:

— Уявіть, що веселки можна торкнутися рукою. Яка вона на дотик? А на смак?

— Як ви вважаєте, чим пахне веселка?

— А чи знаєте ви, які кольори є у веселки?

— Чи з усіма кольорами веселки ми ознайомились? (Ні.)

— Ми ще не ознайомилися з блакитним кольором.

— На яку із знайомих нам фарб він схожий? (На синю.)

— Візьмемо синю повітряну кульку і почнемо її надувати. Чим дужче збільшується кулька, тим світлішою вона стає.

— Як ви вважаєте, чому? (Кулька розтягується, і шар фарби стає тоншим.)

3. Алгоритм виконання:

— Намалюємо в робочому зошиті чотири кульки. Першу кульку зафарбуємо синьою фарбою. Для цього наберемо на вологий пензлик синьої фарби і прикладемо пензлик до середини зображення.

— Тепер коловим рухом зверху вниз зафарбуємо простір усередині контуру, не виходячи за межі малюнка. Спробуємо наступну кульку зробити блакитною. Візьмемо на палітру краплину синьої фарби. Ретельно вимиємо пензлик і наберімо на нього білої фарби. Додамо її на палітру до синьої фарби і змішаємо. Колір змінився — він став світлішим. Ми отримали блакитну фарбу.

— Зафарбуємо другу кульку блакитною фарбою.

— Що робить біла фарба, коли ми додаємо її до будь-якого кольору? (Вона робить його світлішим.)

— Якщо ми додамо більше білої фарби, колір стане світлішим, (якщо більше синьої — темнішим. Художники називають делірним тоном.

— А який колір утворимо, якщо додамо білої фарби до червоної? (Рожевий.)

— Зафарбуємо третю кульку червоною фарбою. Спробуємо наступну кульку зробити рожевою. Візьмемо на палітру краплю червоної фарби.

— Ретельно вимиємо пензлик і наберемо на нього синьої фарби. Додамо її на палітру до червоної фарби і змішаємо. Утворився рожевий колір. Зафарбуємо четверту кульку рожевою фарбою.

— Тепер у нас є всі кольори, щоб намалювати справжню веселку.

IV. Закріплення вивченого матеріалу:

1. Пояснення до творчого завдання

(Учитель пропонує учням розглянути зображення веселки на малюнках і фотографіях.)

— Уважно роздивіться малюнки. На якому з них художники зобразили веселку?

— Сонячні промінчики проходять крізь дощові краплі — і з’яв-ляється веселка. А чи побачимо ми веселку похмурого дня?

— Чому веселка так швидко зникає?

— Як ви вважаєте, що нам необхідно обов’язково намалювати по-руч із веселкою?

(Учитель малює на дошці декілька простих варіантів композиції з різним взаємним розташуванням елементів.

Учитель пропонує учням відтворити в повітрі рухи, необхідні для зображення сонця, хмар, дощу, веселки. Пропонує виконати малюнок у робочому зошиті простим олівцем. Потім пояснює, як виконати роботу фарбами.

Учитель пояснює послідовність виконання творчого завдання.)

— Спочатку намалюємо небо. Змішаємо на палітрі блакитну фарбу і широким пензлем розфарбуємо верхню частину аркуша зліва направо. Уважно стежимо за тим, щоб фарба в робочій зоні не висихала,— інакше на небі залишаться смуги.

— Тепер намалюємо землю. Із зеленою фарбою можна змішати жовту, і отримаємо листочки, освітлені сонцем. Для тіні необхідно додати синьої фарби. Додаючи до зеленої фарби жовтої, білої, синьої, можна отримати необхідні кольори для малювання дерев, кущів, трави. Жовта й оранжева фарби допоможуть намалювати поле стиглої пшениці.

— Тепер намалюємо веселку. Перша смужка веселки буде червоною. Потім унизу, ближче до землі, розміщуються оранжева, за нею — жовта, зелена, блакитна, синя і фіолетова смужки.

— У нас вийшли дуже гарні та яскраві роботи. Погляньте, скільки на них різних кольорів!

— Назвімо їх. (Учні називають кольори разом з учителем.)

— Як довго ми називали кольори! Для того щоб не витрачати стільки часу, художники назвали всі ці кольори хроматичними. Слово «хрома» грецькою мовою означає колір. (Учитель пропонує учням уважно розглянути таблицю хроматичних кольорів.)

(Усі нові слова та поняття необхідно проговорювати разом із учнями по декілька разів. Учитель може запропонувати учням визначити, який настрій у нового слова та поняття, що воно означає. Потім проспівати нове, слово, дотримуючи визначений настрій. Цей підхід допомагає дітям легше запам’ятовувати складні слова та поняття.)

— Як ви вважаєте, який колір ми отримаємо, якщо додамо білої фарби до чорної? (Сірий.)

— Сірий колір може бути дуже світлим і дуже темним. І для нього художники придумали спеціальну назву: усі зміни тону від білого кольору до чорного називають ахроматичними кольорами. Літера «а» на початку слова означає, що чогось бракує. Ахроматичний — означає безбарвний.

(Учитель пропонує учням уважно розглянути таблицю ахро матичних кольорів.)

V. Підбиття підсумків

— Які кольори веселки подобаються вам найбільше?

— Заплющимо очі й уявимо, що ми вирушаємо у подорож веселкою. Ми зробили перший крок. Розкажіть, що ви відчуваєте.

— Ось ми дісталися повороту. Що за ним?

— Куди ми потрапимо, дійшовши до кінця веселки?

— Які там живуть люди, тварини?

Який колір зверху у веселки

Шановні українці! В українській мові немає крилатої (загальновідомої) фрази для запам’ятовування порядку кольорів веселки. Для запам’ятовування кольорів веселки в московській говірці існує відомий крилатий вислів: «Каждый охотник желает знать, где сидят фазаны». Українська мова не бідніша і має достатню кількість мнемонічних фраз для запам’ятовування кольорів веселки. Однак відсутність крилатої фрази вірогідно пояснюється відсутністю однозначності в назві кольору. Пора визначитися із словом, яким позначається колір, який знаходиться між червоним та жовтим – помаранчевий, оранжевий чи жовтогарячий? Якщо заглянути у Вікіпедію, то вона надає перевагу слову «помаранчевий» uk.wikipedia.org/wiki/Помаранчевий_кол”>uk.wikipedia.org/wiki/Помаранчевий_колір
Всім бажаючим додати мнемонічну фразу, як кандидатку на крилату фразу прошу долучатися: facebook.com/shpotj А для тих, хто розуміє важливість крилатої фрази, яку мусять знати всі, починаючи з шкільної парти бажано б підказати, яким шляхом знайти крилату фразу. Не завадило б організувати якусь заохочувальну премію автору крилатої фрази, якщо така з’явиться.
Нижче представлені мнемонічні фрази, зібрані мною (станом на 08.03.2016) з доступних джерел як кандидати на крилату фразу. В кого ще є фрази, не опубліковані тут, надсилайте, долучайтесь!

Список кольорів № 1:
Червоний, Помаранчевий, Жовтий, Зелений, Блакитний, Синій, Фіолетовий
1. Чай П’є Жінка З Бага́тою Східною Фантазією
2. Чай Після Жовтої Зава́рки Був Синьо-Фіолетовим
3. Ча́йні Паке́тики Жо́вті Забра́ли – Бло́ки Синенькі Фасува́ли
4. Ча́ри Пустотливої Жі́ночки Закрути́ли «Баняк» Си́вого Філо́софа
5. Чарівна Пані – Жінка З Букетом Синіх Фіалок
6. Чарівна Пані Журилася За Блискучими Синіми Фіранками
7. Чарівна, Примхлива Жінка Забила Баки Серйозному Фінансисту
8. Чарівні Пані Живуть З Пустою Сонливою Фантазією
9. Чат Пригодницького Журналу Зібрав Багато Схиблених Фанатів
10. Чванли́вий Політик Жада́в Замести́ Бездіяльності Сліди Фальши́ві
11. Червоний Пежо́ Жене́ться За Блакитно-Сірим Ферра́рі
12. Черговий Популярний Журнал Зацікавив Багатьох Сподвижників Фантастики
13. Через Перехрестя Женеться Згори Бага́тий Синій Фаето́н
14. Через Підземний Жо́лоб Знову Б’є Си́льний Фонта́н.
15. Через Підняті Жалюзі Зеленіли Бегонії, Синіли Флокси
16. Чечевицю Перемололи Жорнами, Зробили Борошно, Спекли Фігурки
17. Чечітка Пу́рхала Жита́ми З Самозадоволеними Фазана́ми
18. Чим Подружці Журбу Зняти – Бігом Сідай Фантазувати
19. Човником Пропливло́ Життя, Зав’яли Букети Синіх Фіа́лок
20. Човняр Підсакою Живенько Злови́в Блискучу Світлу Форе́ль
21. Чоло Привабливої Жі́нки Закривила Блискучо-Сяюча Фата́
22. Чоловік Подарунок Жінці Залишив Блюдце, Сім Фініків
23. Чоловік Пропонує Жінці зайнятися Басейном, Серфінгом, Фітнесом
24. Чоловікові Повністю Життя Зіпсувала Безсовісна Світська Фурія
25. Чому Пінгвіни Живуть Зимою Без Своїх Фантазій? mova-kalynova.livejournal.com/3657.html”>mova-kalynova.livejournal.com/3657.html
26. Чорна Пантера Жере́ Зе́бру Без Со́лі – Фу.
27. Чорний Пес Живе За Бетонним Синім Фаса́дом
28. Чорний Пес Живе За Бето́нною Стіною Фазе́нди
29. Чорний Птах Жалібно Закви́лив Біля Сухого Фарва́теру
30. Чорний Птах Жив За Безкрайнім Синім Фіо́рдом
31. Чорногуз Проковтнув Жабку – Знову Бачив Сон-Фантом
32. Чотири Подару́нки Жінка Запакувала Блискучою Синьою Фольго́ю
33. Чудовим Подарунком Живої Землі Були Стиглі Фрукти
34. Чудовим Подвигом, Життєвою Знахідкою Був Саркофаг Фараона
35. Чудові Пейзажі Житомирщини Зображав Багатий Стос Фотографій
36. Чутлива Панночка Жваво Защебетала Без Сумнівної Фальші

Список кольорів № 2:
Червоний, Оранжевий, Жовтий, Зелений, Блакитний, Синій, Фіолетовий
1. Чапля Оптимально Живе З Голубами, Совами, Фазанами mova-kalynova.livejournal.com/3657.html”>mova-kalynova.livejournal.com/3657.html
2. Ча́пля ̀Осінь Жде Завзя́то, Буде ̀Сани Фарбува́ти. uk.wikipedia.org/wiki/Мнемон”>uk.wikipedia.org/wiki/Мнемоніка
3. Чарівна Оксана Живе Знову Біля Старого Фонта́ну uk.wikipedia.org/wiki/Веселка”>uk.wikipedia.org/wiki/Веселка
4. Чарівна Осінь — Життя Знову Б’є Сивий Фарфор ua-mova.livejournal.com/302599.html”>ua-mova.livejournal.com/302599.html
5. Чарка Оковитої Живо Знуртує Байдуже Серце Флегматика. uk.wikipedia.org/wiki/Мнемон”>uk.wikipedia.org/wiki/Мнемоніка
6. Чекав Обіду Журналіст. З‘їв Бутерброд — Став Футболіст. uk.wikipedia.org/wiki/Веселка”>uk.wikipedia.org/wiki/Веселка
7. Червоний Олень, Жовті Зуби, Борода Синьо-Фіолетова mova-kalynova.livejournal.com/3657.html”>mova-kalynova.livejournal.com/3657.html
8. Червоний Орел Живе За Байраком Серед Фіалок uk.wikipedia.org/wiki/Веселка”>uk.wikipedia.org/wiki/Веселка
9. Червоні Окуляри Жа́нки Заважають Бачити Сяйво Фіа́лки uk.wikipedia.org/wiki/Веселка”>uk.wikipedia.org/wiki/Веселка
10. Через Огорожу Жовто-Зелені Банани Снуються Фантастично. uk.wikipedia.org/wiki/Мнемон”>uk.wikipedia.org/wiki/Мнемоніка
11. Чи Обжене́ Жваве́нького Зайчи́ська Байдикуватий Ситий Фокстер’єр? uk.wikipedia.org/wiki/Веселка”>uk.wikipedia.org/wiki/Веселка
12. Чи Одхилить Жінка Зра́нку Бісову Свою Фіра́нку? uk.wikipedia.org/wiki/Мнемон”>uk.wikipedia.org/wiki/Мнемоніка
13. Чи Омелько жити ̀зможе без своїх фантазій? uk.wikipedia.org/wiki/Мнемон”>uk.wikipedia.org/wiki/Мнемоніка
14. Чим Образив Жайворонка Золотавий Блиск Святкового Феєрверку? uk.wikipedia.org/wiki/Веселка”>uk.wikipedia.org/wiki/Веселка
15. Чимало Охочих Жадібно Знати Бажають Де Сидить Фазан mova-kalynova.livejournal.com/3657.html”>mova-kalynova.livejournal.com/3657.html
16. Чоловік Охоче Жінку Заміж Бере Собі Файну ukrlife.org/main/uacrim/vitiuk.html”>ukrlife.org/main/uacrim/vitiuk.html
17. Чом Овес Жують Зайці́? Бо Стара́нні Фахівці́. uk.wikipedia.org/wiki/Мнемон”>uk.wikipedia.org/wiki/Мнемоніка
18. Чому Обізнані Життям Завжди Балакають Смішні Фрази? uk.wikipedia.org/wiki/Веселка”>uk.wikipedia.org/wiki/Веселка
19. Чому Олені Живуть Зимою Без Своїх Фантазій? uk.wikipedia.org/wiki/Мнемон”>uk.wikipedia.org/wiki/Мнемоніка
20. Чомусь Осіння Журба Завжди Буяє Сумними Фарбами
21. Чорні Опівнічні Жахіття Залякують, Будять Спогади Фантастичні
22. Чорнобривці Оранжево-Жовті Застелили Бордюр Синього Фонтану

Список кольорів № 3:
Червоний, Жовтогарячий, Жовтий, Зелений, Блакитний, Синій, Фіолетовий
1. Чемна Жабка Жа́лібно Зи́рка, Бажа́є Смачно́го Французові mova-kalynova.livejournal.com/3657.html”>mova-kalynova.livejournal.com/3657.html

Чимало охочих жадібно знати бажають де сидить фазан
Це від російського
Каждий охотнік желаєт знать гдє сідіт фазан

Related Post

Скільки коштує Бісак для схудненняСкільки коштує Бісак для схуднення

Бісакодил безпосередньо впливає на слизову оболонку кишечнику, посилює його перистальтику і має проносну дію. Фармакокінетика. Після прийому Бісакодилу вдень проносна дія препарату настає приблизно через 6 год, після прийому перед