Скільки замін у регбі 7

Презентація на тему: “Регбі-5”

Регбі-5 — це різновид гри для дітей з легендарним овальним м’ячем. Різновид безконтактного регбі з використанням додаткового спортивного обладнання – 2-х стрічок на наліпках (тегів).

В 2009 році в Одесі розроблено гру «Регбі-5»

Команда: кількість гравців і склад команди. В регбі-5 грають команди з рівною кількістю гравців. В ідеалі кількість становить 5 гравців, але ця кількість може змінюватись в залежності від розмірів поля, команди і кількості запасних гравців. Можливі склади гравців регбі-5: – тільки хлопці;- тільки дівчата;- змішаний склад (в складі команди і хлопці, і дівчата).

Скільки замін можна зробити під час гри? Кожна сторона має домовитись про кількість замін. Заміни можуть здійснюватися в будь-який час, коли м’яч поза грою або в перерві. Про кількість замін потрібно повідомити суддю. Можливі зворотні заміни. Вчителі (судді): протягом матчу два вчителя (судді) можуть вести (судити) гру по тайму кожен, знаходячись на полі.

Початок гри. Гру починають з вільного удару з центру поля на початку кожного тайму матчу, а також після того, як одна з команд приземлила м’яч в заліковому полі. Право тієї чи іншої команди почати гру вільним ударом визначають капітани команд в жеребкуванні, безпосередньо перед стартом гри.2 тайми по 7 хв

Розмір ігрового майданчика. Розмір ігрового майданчика 35*17 метрів. Зал і вулиця однаково добре підходять для гри в шкільний регбі. Можна грати і на траві, і на піску.

Що вважається фолом у регбі-5 Будь який фізичний контакт

Як можна відібрати м’яч у команди противника. Зірвавши стрічку Дії гравця, який зірвав стрічку. Якщо гравцеві вдалося зірвати стрічку, то він повинен негайно підняти руку зі стрічкою і голосно крикнути: «Тег!», – після чого відступити на 1 метр в сторону залікового поля суперника, щоб надати регбісту без стрічки можливість для пасу. Після пасу гравець, який зірвав стрічку, повертає її супернику (передає в руки, а не кидає на спортивний майданчик), після чого отримує право повернутися в гру.

Що заборонено в регбі-5 Передача м’яча. Націлена передача м’яча від одного гравця іншому гравцеві тієї ж команди. Дозволені бічні передачі (паралельні лінії залікового поля) і передачі назад. Всі передачі здійснюються у вигляді кидка. В регбі-5 заборонено передавати м’яч з рук в руки. Передачі м’яча вперед заборонені. У разі порушень цих правил суддя призначає вільний удар.

Що таке регбі та як у нього грати?

Регбі – це олімпійський контактний командний вид спорту, метою якого є здійснення результативних дій, а саме поразка воріт суперника або занесення м’яча в залікову зону опонента. На відміну від футболу, у регбі дозволено торкатися м’яча руками.

Глобальне регулювання регбі здійснює Міжнародна рада регбі (IRB), штаб-квартира організації знаходиться у Дубліні.

Історія виникнення та розвитку регбі

Родоначальником регбі прийнято вважати Вебба Елліс, будучи учнем однієї зі шкіл міста Регбі (Англія), під час футбольного матчу він схопив м’яч руками і попрямував до залікової зони суперника. На той час існувало кілька різновидів футболу, і регламент того матчу допускав торкання м’яча рукою, проте переміщатися з м’ячем не дозволялося. Варто зазначити, що ця гіпотеза не має доказів, але вона вкоренилася в регбійній культурі, а Вебб Елліс став одним із символів гри.

• В 1845 силами учнів була здійснена перша спроба сформулювати правила регбі, а в 1848 студенти Кембриджського університету випустили свій звід правил, який став використовуватися як регламент для проведення наступних матчів.
  • У 1863 році з’явився перший регбійний клуб Blackheath (Блекхіт) він складався з учасників Англійської футбольної асоціації і вступити в нього могли всі бажаючі.
  • У 1871 був створений Регбійний союз Англії. Сама гра на той час називалася «Регбі-футбол».
  • Наприкінці 19 століття в англійському регбійному співтоваристві стався розкол. Це сталося через те, що деякі клуби з північної частини країни активно відставали своє право виплачувати гравцям грошові компенсації, оскільки багато гравців змушені були пропускати роботу через матчі. Тоді як гра мала аматорський статус, отже, жодних виплат не могло. Підсумком конфронтації став вихід деяких команд із союзу, модифікація ними правил регбі та освіта на цьому ґрунті нової гри – регбіліг.
  • 27 березня 1871 року відбувся перший загальновизнаний міжнародний матч між Англією та Шотландією. Пізніше свої збірні з’явилися в Ірландії та Уельсі, а разом із ними з’явився і Кубок домашніх націй. У 1888 році збірна Британських островів відвідала Австралію та Нову Зеландію.
  • У 1886 році було створено Міжнародну раду регбі (англ. International Rugby Board, IRB), яка стала по-справжньому глобальною лише до кінця 20 століття.
  • З 1905 року було проведено низку турне найсильнішими збірними з регбі до США та країн Європи.
  • З 1987 року стартували розіграші Чемпіонатів світу з регбі, і географія гри значно розширилася. Першим переможцем світової першості стала команда із Нової Зеландії.
  • У 1995 році було прийнято рішення про надання регбі «вільного» статусу та скасування обмежень на оплату праці спортсменів.

Правила регбі (коротко)

Поговоримо коротко про правила гри у регбі. Матч у регбі складається з двох таймів по 40 хвилин кожен із перервою 5-10 хвилин. Після перерви команди мають поміняти ворота. Якщо за підсумками матчу рахунок рівний, то призначається додатковий час – 2 тайми по 10 хвилин.

Матч у регбі складається з двох таймів по 40 хвилин кожен із перервою 5-10 хвилин. Можливий додатковий час – 2 тайми по 10 хвилин.

Від кожної команди на полі одночасно виступають 15 осіб, з яких 8 є нападниками та 7 захисниками.

За підсумками жеребкування визначається команда, яка введе м’яч у гру першої. М’яч вводиться у гру ударом ноги.

Окуляри в регбі нараховуються за здійснення результативних дій:

• Спроба – 5 очок, які нараховуються після того, як гравець атакуючої команди заносить м’яч у залікову зону. Гравець, який заніс м’яч у залікову зону, обов’язково має торкнутися ним землі.
  • Штрафна спроба – 5 очок, які нараховуються, якщо спроба зірвалася через грубу гру суперника. Штрафна спроба зараховується як занесена центром воріт, що дозволяє легко провести її реалізацію.
  • Реалізація – 2 очки, які нараховуються після влучення м’ячем у ворота суперника. М’яч має пройти між двома штангами над поперечиною. Можливість виконати реалізацію надається після успішної реалізації спроби.
  • Штрафний удар – 3 очки. За деякі порушення правил, арбітр зустрічі може призначити штрафний удар. Удар провадиться з місця порушення правил.
  • Дроп-гол – 3 очки, які нараховуються за удар по воротах «з гри», гравець повинен впустити м’яч на поле та вдарити по ньому ногою після торкання його землі – удари «з рук» заборонені.

Переможцем регбійного матчу стає команда, яка набрала більше очок, ніж суперник.

Правила гри не допускають гру вперед. Іншими словами, забороняється більша частина дій, внаслідок яких м’яч передається гравцеві, який знаходиться ближче до залікової зони суперника. Крім цього заборонено:

• гравцеві, що біжить за м’ячем, атакувати або штовхати інших гравців;
  • гравцеві, що перебуває в положенні «поза грою», навмисно заважати гравцеві, що володіє м’ячем;
  • будь-якому гравцеві, який оволодів м’ячем після того, як той вийшов із сутички, раку, молу або коридору, намагатися прокласти собі шлях через партнерів, що стоять попереду;
  • завдавати удару супернику рукою;
  • чіпляти ззаду або бити ногою по ногах суперника, ставити йому підніжку або наступати на суперника;
  • атакувати або блокувати суперника, який щойно вдарив по м’ячу ногою і не біжить слідом за м’ячем;
  • тримати, штовхати, атакувати, блокувати або захоплювати суперника, який не володіє м’ячем, за винятком гри в раку, молі або бою.

Ігрове поле для регбі

Поле для регбі має прямокутну форму з розмірами 100 метрів на 70 метрів (144 на 70 з урахуванням залікових зон) та трав’яне покриття. Розмітка поля включає кілька ліній паралельних лініям воріт, особливе значення з них мають центральна лінія і лінії на відстані 22 метри.

Регбійні ворота мають Н-подібну форму і складаються з двох вертикальних стійок, що розташовуються на відстані 5,6 метрів один від одного, і перекладини, що знаходиться на висоті 3 метри від землі.

Екіпірування для регбі

• М’яч для регбі має форму витягнутого еліпсоїда та виготовляється зі шкіри або синтетичних матеріалів. Як правило, поверхню м’яча покривають спеціальним складом, який відштовхує бруд. Довжина м’яча по лінії – 280–300 мм, поздовжнє коло – 740–770 мм, поперечне коло – 580–620 мм, вага – 410–460 грам.
  • Майка та шорти.
  • Шиповані бутси.
  • Захисне спорядження: наколінники, налокітники, рукавички без пальців, щитки для гомілки, прокладки для плечей, капа, шолом.

Усі елементи екіпіровки повинні відповідати (бути марковані) стандарту Міжнародної федерації регбі. Гравці у «нестандартному» екіпіруванні до матчу не допускаються.

Стандартні положення регбі

До стандартних положень у регбі відносяться: сутичка, рак, мовляв, коридор і аут, чистий лов (мітка), захоплення, вільний і штрафний удари.

Сутичка.

Метою сутички є відновлення гри після незначного порушення чи зупинки гри. У сутичці беруть участь по вісім гравців від кожної команди, гравці охоплюють один одного руками, шикуються в три лінії та замикаються із суперниками. При такому положенні гравців створюється тунель, в який півзахисник бою вкидає м’яч так, щоб гравці першої лінії будь-якої з команд могли заволодіти м’ячем, зачепивши його ногою.

Бій формується на місці порушення або зупинки гри в межах ігрового поля, але не ближче 5 м від бічної лінії та від лінії воріт. М’яч вводить у гру команда, яка невинна в порушенні або перебуває в атаці. Сутичка вважається закінченою, якщо м’яч вийшов із неї в будь-якому напрямку (за винятком тунелю).

Рак.

Фаза гри, коли один або кілька гравців від кожної команди, стоячи на ногах та перебуваючи у фізичному контакті, групуються навколо м’яча, що знаходиться на землі між ними в межах ігрового поля. У такому положенні відкрита гра припиняється. Гравці, які беруть участь у раку, намагаються ногами відіграти чи зберегти м’яч, не порушуючи правил.

Рак вважається успішно завершеним, якщо м’яч виходить із нього або опиняється за лінією воріт. У разі неуспішного завершення раку (тобто коли в раку неможливо грати) суддя призначає бій (але він має надати достатній час для виходу м’яча з раку).

Мол.

Утворюється, коли один або кілька гравців від кожної команди, стоячи на ногах, перебуваючи у фізичному контакті та рухаючись у напрямку воріт, групуються навколо гравця, який володіє м’ячем. У молі беруть участь щонайменше три гравці: гравець з м’ячем, і по одному гравцю від кожної команди.

Мовляв, вважається успішно закінченим, якщо м’яч падає на землю або гравець з м’ячем виходять з молу. Якщо м’яч у молі опиняється за лінією воріт, мовляв також вважається завершеним.

Мітка (чистий лов).

Вважається, що гравець виконує чистий лов або мітку, коли, перебуваючи у своїй 22-метровій зоні або у своєму заліковому полі, він чисто ловить м’яч безпосередньо після удару ногою суперника. Одночасно з ловом м’яча гравець повинен крикнути “Мітка!”. Після виконання чистого лову призначається вільний удар.

Захоплення.

Ситуація, коли гравець, який володіє м’ячем на ігровому полі, утримується одним або декількома суперниками так, що він падає на землю або м’яч торкається землі.

Коридор та аут.

М’яч вважається таким, що потрапив в аут, якщо:

• м’яч залишає поле через бічну лінію після удару ним ногою;
  • м’яч стосується бічної лінії або залишає поле після будь-якої іншої дії спортсменів;
  • гравець з м’ячем настає на бічну лінію або залишає межі поля;
  • гравець, що ловить м’яч, наступає на бічну лінію або залишає межі поля.

Введення м’яча в гру після відходу його в аут здійснюється за допомогою розіграшу коридору (швидкого вкидання). Нападники кожної команди вишиковуються в ряд, перпендикулярний до бічної лінії — ряди гравців розташовуються в метрі один від одного і в 5—15 метрах від бічної лінії. М’яч вкидається в коридор з бічної лінії між вишикуваними рядами гравців.

За м’яч борються спортсмени обох команд. Гравці можуть піднімати своїх партнерів по команді, збільшуючи цим їхні шанси впіймати м’яч. На стрибаючого гравця не може бути здійснено захоплення, допускається тільки контакт пліч-о-пліч.

Суддівство

Суддівська колегія у регбі складається з головного судді та двох його помічників. На матчах високого рівня присутній відеорефері, який спілкується із суддею засобами радіозв’язку. Суддя має право видавати за порушення червону або жовту картки. Червона картка веде до перманентного вилучення з поля, а жовта до тимчасового.

Змагання

• Чемпіонат світу – найпрестижніший чемпіонат з регбі, проводиться раз на чотири роки.
  • Кубок шести націй – щорічне міжнародне змагання з регбі, яке проводиться серед шести найсильніших збірних Європи: Англії, Ірландії, Італії, Уельсу, Франції та Шотландії.
  • Чемпіонат регбі – щорічний турнір з регбі, в якому беруть участь чотири найсильніші команди Південної півкулі: Австралія, Аргентина, Нова Зеландія та ПАР.