Перевірені досвідом рекомендації Українцям Скільки золотих олімпійських медалей Бьорндален

Скільки золотих олімпійських медалей Бьорндален

Міжнародний союз біатлоністів створив Зал слави: хто зі спортсменів туди потрапив

Міжнародний союз біатлоністів (IBU) створив Зал слави. Перших чотирьох номінантів обрала Виконавча рада IBU, керуючись досягненнями спортсменів протягом кар’єри.

Про створення біатлонного Залу слави IBU оголосив у Обергофі, де проходить чемпіонат світу з біталону. У німецькому місті відбулась церемонія, присвячена відкриттю премії. Надалі IBU оновлюватиме Зал слави щороку.

Першими біатлоністами, які увійшли до Залу слави біатлону стали Андреа Генкель, Каті Вільгельм, Уле-Ейнар Бьорндален та Свен Фішер. Загалом ці біатлоністи виграли 17 золотих олімпійських медалей, 40 титулів на чемпіонаті світу, 221 перемогу на етапах Кубка світу та 10 перемог у загальному заліку.

Перші учасники Залу слави біатлону: хто вони такі

Андреа Генкель (Німеччина)

• Чотириразова призерка Олімпіади: два “золота” – Солт-Лейк-Сіті-2022, “срібло” – Турин-2006 та “бронза” – Ванкувер-2010.
  • Перша біатлоністка, яка стала чемпіонкою світу в кожній індивідуальній гонці.
  • Німкеня виграла вісім золотих медалей чемпіонату світу і 16 медалей в цілому.
  • Генкель здобула 36 перемог на етапах Кубка світу, перш ніж завершила кар’єру наприкінці сезону 2013/14.

Каті Вільгельм (Німеччина)

• Семиразова призерка Олімпіади: три “золота” (два – у Солт-Лейк-Сіті-2022 та одне у Турині-2006), три “срібла” (одне – ОІ-2002 та два – ОІ-2006). Також німкеня стала бронзовою призеркою на зимових Іграх у Ванкувері у 2010 році.
  • За свою кар’єру Вільгельм виграла 13 медалей чемпіонатів світу, в тому числі п’ять золотих.
  • На етапах Кубка світу Каті здобула 29 перемог.

Уле-Ейнар Бьорндален (Норвегія)

• Бьорндален – учасник п’яти зимових Олімпіад та володар 13 олімпійських медалей, з яких вісім – золотих.
  • 45 медалей на чемпіонатах світу з біатлону, в тому числі 20 золотих, зробили Бьорндалена найуспішнішим біатлоністом за всю історію змагань.
  • За кількістю індивідуальних золотих медалей Уле-Ейнар ділить перше місце з Мартеном Фуркадом – по 11.
  • За свою кар’єру норвежець здобув 108 перемог на етапах Кубка світу та шість разів виграв загальний залік.

Свен Фішер (Німеччина)

• Фішер на чотирьох Олімпійських іграх виграв вісім медалей, з яких чотири – золоті.
  • Свен виграв 19 медалей чемпіонату світу, сім з яких були золотими.
  • Німець 48 разів піднімався на найвищу сходинку п’єдесталу на етапах Кубка світу.
  • Свен Фішер двічі став переможцем загального заліку Кубка світу з біатлону.

Президент Міжнародного союзу біатлоністів Олле Далін на церемонії відкриття Залу слава зазначив важливість біатлоністів, яких нагородила IBU, для становлення багатьох спортсменів.

“Ми дуже пишаємося тим, що назвали перших членів Залу слави Міжнародного союзу біатлоністів. Всі четверо спортсменів заслуговують на це визнання за свої неймовірні досягнення та надзвичайний внесок, який вони зробили у розвиток біатлону протягом кар’єри. Своїми виступами ці біатлоністи надихали нас і встановили орієнтир для незліченної кількості спортсменів, які йдуть їхніми слідами”, – сказав Далін.

Чемпіонат світу з біатлону: трансляція

Пряма трансляція усіх гонок чемпіонату світу – на сайті Суспільне Спорт та місцевих каналах Суспільного, а також частина гонок буде доступна на Радіо Промінь. Суспільне Спорт транслюватиме всі гонки на рівні чемпіонату світу з біатлону.

Дивитися біатлон онлайн можна на платформах Суспільного – ексклюзивного транслятора біатлону в Україні.

Бьорндален став найтитулованішим зимовим олімпійцем 2

Норвезький біатлоніст Уле Ейнар Бьорндален став рекордсменом зимових Олімпіад за кількістю завойованих медалей.

Це сталося після того, як збірна Норвегії здобула перемогу у змішаній естафеті. Крім Бьорндалена у складі норвежців виступали Тура Бергер, Тіріл Екхофф та Еміль Хегле Свендсен.

Тепер у Бьорндалена 13 медалей (8 золотих, 4 срібних і одна бронзова). Раніше рекорд належав іншому норвежцю Бьорну Делі, в активі якого було 12 олімпійських медалей (8 золотих і 4 срібних).

Срібло здобула команда Чехії (Вероніка Віткова, Габріела Соукалова, Ярослав Соукуп, Ондржей Моравець), яка програла переможцям 32,6 секунди. А бронза у збірнрї Італії (Доротея Вірер, Карін Оберхофер, Домінік Віндіш, Лукас Хофер). Відставання італійців склало 58 секунд, повідомляє “Лента”.

Українська команда, яка виступала неосновним складом, пройшла гонку у свою силу. Кращий етап пройшла Наталія Бурдига – естафету Марії Панфіловій вона передавала п’ятрю з відставанням від лідерів у 24 секунди. Але Панфілова, хоч і точно стріляла, бігла дуже повільно. На своєму етапі вона показала лише 13-й результат, а естафету Андрію Дериземлі передала сьомою з відставанням на хвилину.

Дериземля у стрільбі з позиції лежачи відпрацював на “відмінно”, і в якийсь момент навіть вийшов на шосту сходинку. Але на “стійці” справи пішли погано – одне штрафне коло. У результаті Андрій передав естафету восьмим, а відставання у 2 хвилини 38 секунд не полишало Україні навіть теоретичних шансів на медалі. Семенов останній етап відпрацював непогано і зміг не пропустити вперед американців.