Скільки триває МКАД

МКАД: сколько километров протяженность?

МКАД расшифровывается как московская кольцевая автомобильная дорога — это кольцевая дорога, которая опоясывает Москву и находится на административной границе городе. Ее открыли в далеком 1962 году.

На самом деле проектирование кольцевой началось еще в 40-ых годах прошлого столетия, однако начать строительство помешала Вторая Мировая война. Формально строительство по маршруту, который мы видим сейчас, началось только в 1956 году неподалеку от Ярославского шоссе. Уже к 1960 году был сдан первый участок длиной в 48 км — от Ярославского до Симферопольского шоссе. Движение же по всему кольцу было открыто еще два года спустя. Тогда МКАД состоял из двух проезжих частей по две полосы в каждую сторону.

В 1990-ых началась реконструкция МКАД, поскольку уже на тот момент пропускная способность кольца была практически полностью исчерпана. В настоящее время ширина дороги составляет 10 полос — по 5 в каждом направлении, не считая обочины. Несмотря на это, МКАД не успевает справляться с транспортным потоком. Причин сразу несколько, причем некоторые непосредственно к дороге отношения не имеют: часто недостаточная пропускная способность въездов и выездов с МКАД, отсутствие связи между районами, в результате чего МКАД используется как межрайонная дорога, большое количество фур и грузовиков и т.д.

Как бы там ни было, МКАД является одной из основных дорог в московском регионе. Общая протяженность дороги — 108,9 километра.

Вам будет интересно:

• Сколько км от Москвы до Мытищ?
  • Сколько км от Москвы до Балашихи?
  • Сколько километров от Москвы до Королева?
  • Сколько км от Химок до Москвы?
  • Сколько км от Москвы до Подольска?
  • Сколько км до Раменского от МКАД?
  • Сколько километров от Москвы до Санкт-Петербурга?
  • Сколько км от Москвы до Домодедово?

Скільки за часом триває баскетбольний матч

Гра в баскетбол входить до числа найпопулярніших у світі, проте не кожен може сказати, скільки триває один баскетбольний матч. Чверті, овертайми, перерви, таймаути – їх тривалість часто викликає питання.

Як вважають час у баскетболі

Баскетбол – один з тих видів спорту, в якому ведеться відлік чистого часу. Секундомір арбітра працює тільки тоді, коли м ‘яч знаходиться в грі. Якщо він залишає межі поля або виникають паузи іншого характеру, час матчу зупиняється. Його відлік знову стартує після введення м ‘яча в гру.

Сама гра розбита на чотири рівні чверті. Вони можуть тривати або 10, або 12 хвилин. При цьому 12-хвилинні відрізки в даний час практикуються тільки в Національній баскетбольній асоціації (НБА), яка існує в Північній Америці. У всіх інших турнірах одна чверть триває 10 хвилин.

Гра починається спірним кидком, який розігрується в центральному колі майданчика. Між чвертями робляться перерви по 2 хвилини кожен. При цьому друга і третя чверті розділяються великою перервою – 15 хвилин. Перемогу в баскетбольному матчі здобуває команда, яка набрала більше очок по завершенні ігрового часу (40 або 48 хвилин, залежно від правил). Якщо рахунок рівний, призначається овертайм (додаткові 5 хвилин). Команди грають до тих пір, поки не визначиться переможець. Нічиї бути не може, тому проводиться стільки овертаймів, скільки буде потрібно (один, два, три і т. д.) .Все названі цифри відносяться до чистого часу матчу. Якщо ж брати час звичайний, то на баскетбольний матч, як правило, йде близько 1-2 астрономічних годин (з паузами в грі, з перервами, овертаймами).

Особливі правила

Кожній команді на одну атаку дається 24 секунди (в НБА – 32). Час відраховується з моменту потрапляння м ‘яча в руки гравця, а до його закінчення команда повинна позбутися баскетбольного “снаряда”. В іншому випадку суддя перерве атаку свистком і передасть м ‘яч іншій команді. Як правило, володіння закінчується кидком по кільцю суперника. Крім того, за 8 перших секунд володіння м ‘яч потрібно перевести зі своєї половини поля на чужу. А при вкиданні або під час виконання штрафного кидка м ‘яч повинен покинути руки баскетболіста протягом 5 секунд. Також існує правило 3 секунд: це межа часу знаходження гравця під кільцем суперника.

Рекорд тривалості гри

У 2006 році в Північній Америці відбувся найдовший баскетбольний матч. Команди “Дюк” і “Північна Кароліна” грали більше 58 годин поспіль – з ранку суботи до вечора понеділка. Матч проводився спеціально з метою встановити тимчасовий рекорд, а виручка від продажу квитків була спрямована на благодійні цілі.