Перевірені досвідом рекомендації Українцям Як вирішувати приклади із дробами 6 клас

Як вирішувати приклади із дробами 6 клас

МАТЕМАТИКА
Уроки для 6 класів

Мета: систематизувати знання, набуті в ході вивчення теми «Дії зі звичайними дробами», та відпрацювати навички використання цих знань для виконання вправ, що передбачають усі арифметичні дії з дробами.

Тип уроку: застосування вмінь і навичок.

I. Перевірка домашнього завдання

1. Домашнє завдання перевіряємо фронтально за записаними вчителем або учнем заздалегідь розв’язаннями.

2. Фронтальне опитування.

– Як записати дріб у вигляді десяткового дробу?

– Яким десятковим дробом можна записати дріб ? ?

– Які з дробів можна записати у вигляді періодичного дробу: 1,6; 1,6666. ; 1,060606. ; 1,06? Як це зробити?

– Наведіть приклади дробів, які можна записати нескінченним десятковим дробом; скінченним десятковим дробом.

II. Мотивація навчальної діяльності, відтворення знань (робота в парах)

@ Зміст бесіди в парах:

1. Які арифметичні дії можемо виконувати:

а) з натуральними числами;

б) з десятковими дробами;

в) зі звичайними дробами?

2. Зв’язок між десятковими і звичайними дробами.

Висновки. Ми можемо виконувати вправи, які передбачають виконання всіх арифметичних дій з натуральними числами; десятковими та звичайними дробами.

III. Засвоєння навичок

@ Щоб підготуватися до тематичної контрольної роботи, на цьому й наступному уроках бажано розв’язати якомога більше різнопланових завдань на множення, ділення, а також на інші арифметичні дії як зі звичайними, так і з десятковими дробами. Умовно їх можна поділити на такі види:

1) обчислення значень числових виразів;

2) розв’язування рівнянь;

3) розв’язування задач.

Як додаткове, можна розглянути питання обчислення значень будь-яких виразів.

Урок можна присвятити обчисленню значень виразів та розв’язуванню рівнянь.

Бажано завдання скласти у вигляді «тріад» (тобто різнорівневі однопланові завдання трьох рівнів складності від найпростішого до найскладнішого).

1. Обчислити значення виразів:

А. а) · ; б) 6 ·1 ; в) ·20; г) · ; д) 2 :1 ; е) :4.

2. Розв’яжіть рівняння:

3. Додатково. Знайдіть значення виразу: , при а = 0; 1; 2; 4; 0,01.

IV. Підсумки уроку

@ Ігровий момент. Тестові запитання

Дано дріб . Учитель коротко ставить запитання. Учні відповідають.

1. Доповнення до 1.

2. Більше чи менше від ?

4. Подайте у вигляді суми (знаменники однакові).

5. Подайте у вигляді суми (знаменники різні).

6. Подайте у вигляді різниці (знаменники однакові).

7. Подайте у вигляді різниці (знаменники різні).

8. Подайте у вигляді добутку.

9. Подайте у вигляді частки.

10. Оберніть на десятковий дріб.

V. Домашнє завдання

1. Знайдіть значення виразу:

2. Порівняйте значення виразів:

3. Розв’яжіть рівняння:

Використовуючи сайт ви погоджуєтесь з правилами користування

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Ми приєднуємось до закону про авторське право в цифрову епоху DMCA прийнятим за основу взаємовідносин в площині вирішення питань авторських прав в мережі Інтернет. Тому підтримуємо загальновживаний механізм “повідомлення-видалення” для об’єктів авторського права і завжди йдемо на зустріч правовласникам.

Копіюючи матеріали во повинні узгодити можливість їх використання з авторами. Наш сайт не несе відподвідальність за копіювання матеріалів нашими користувачами.

“Дії зі звичайними дробами” 6 клас

виховувати увагу, акуратність, уміння знаходити правильне рішення; розширити знання учнів про рідну державу.

Обладнання: диск із презентацією, зображення пам`яток історії, карточки із завданнями та картки лото – відповіді до завдань.

Тип уроку: Застосування знань, умінь та навичок

Епіграф уроку: Знати – це означає насамперед уміти користуватися знаннями

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності

Діти давайте звернемося до девізу нашого уроку (девіз записаний на дошці).

Сьогоденне життя – це комп’ютерне забезпечення, супутникове телебачення, атомні електростанції, міжнародна торгівля. Все це потребує спеціальної освіти працівників, їхньої високої кваліфікації. Тому ще з шкільної лави ви повинні бути зацікавленні в тому, щоб здобути достатні знання, уміння і в майбутньому мати хорошу роботу.

Девіз уроку: Не махай на все рукою, не лінуйся, а учись

Бо, чого навчишся в школі, знадобиться ще колись.

ІІ. Організаційний момент
На сьогоднішньому уроці ми з вами будемо узагальнювати і систематизувати ваші знання, уміння і навички, які ви одержали вивчаючи тему “Звичайні дроби”, розв’язуючи задачі, приклади на всі дії з використанням звичайних дробів. Колись дії з звичайними дробами завдавали людям надзвичайних труднощів . Але ми з вами знаємо все про звичайні дроби і без труднощів зможемо виконати будь-яку дію над ними.Я б хотіла, щоб всі знання про дії із звичайними дробами, які ви вже отримали, на сьогоднішньому уроці закріпили, повторили і систематизували. А проведемо ми наш урок у вигляд і подорожі на острів звичайних дробів. Отже, беремо з собою знання і вирушаємо в дорогу

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

( Для перевірки домашнього завдання збираються зошити).

І V . Актуалізація опорних знань.

Щоб почати нашу подорож потрібно відвідати туристичне агентство і придбати путівки.

Related Post

Якого року Бог створив світЯкого року Бог створив світ

Особливої уваги потребує ви- вчення біблійного тексту, що стосується творення світу, адже, за Біблією, Господь створив всесвіт за шість днів, а згідно з науко- вими дослідженнями, всесвіт еволюціонує більш як

Як визначити підлогу у червоновухих черепахЯк визначити підлогу у червоновухих черепах

Це простіше робити у дорослих черепах. Зверніть увагу на хвостик. У самців хвіст товстіший і довгий, часто загинається під панцир, а у самок хвостик короткий і просто стирчить з-під панцира.