Перевірені досвідом рекомендації Українцям Яка напруга у вуличних дротах

Яка напруга у вуличних дротах

Струм. Напруга. Опір

Урок фізики для 8 класу, мета якого узагальнити і підсумувати знання учнів теоретичного матеріалу та вміння розв’язувати задачі з даної теми; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати інтерес до предмета, почуття відповідальності, колективізм

Урок фізики у 8-му класі

Узагальнення і систематизація теми «Струм. Напруга. Опір.»

(гра «Щасливий випадок»)

Мета. Узагальнити і підсумувати знання учнів теоретичного матеріалу та вміння розв’язувати задачі з даної теми; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати інтерес до предмета, почуття відповідальності, колективізм.

Тип уроку . Урок узагальнення і систематизації знань і вмінь учнів.

I. Організаційний момент.

У грі приймають участь дві команди, які вибирають собі назву і девіз. Вибрані капітани.

II. Початок гри.

Вступне слово вчителя. Вітаю вас усіх на нашому уроці. Кожен урок для вас — це нові знання та несподіванки, радість перемоги над невідомим. Ми закінчили вивчення теми «Струм. Напруга. Опір.» і сьогодні повторимо і підсумуємо вивчене. Записуємо дату і тему уроку.

Але проведемо урок незвичайний.

Сучасні фізики поділяються на теоретиків і експериментаторів. Між ними триває своєрідне змагання. То ж і ми сьогодні позмагаємось, зігравши у гру «Щасливий випадок».

Для цього ви розділилися на дві команди і зараз я надаю слово вам для представлення самих себе.

Слово вчителя. Щоб гра була чесною і отримані вами результати можна було оцінити, я представляю вам журі, яке і буде слідкувати за грою і підбиватиме отримані вами бали.

Ну що ж, ми познайомились, можемо починати.

Слово вчителя. Перед кожним змаганням спортсмени проводять розминку. Атлети розі­грівають м’язи, а ми «розігріємо» наш інтелект.

І гейм. «Далі…далі…далі…»

Питання для І команди.

1. Що називається електричним струмом? (впорядкований рух заряджених частинок)

2. Які ви знаєте дії електричного струму? (теплова, хімічна, магнітна).

3. Назвіть три величини, які характеризують електричний струм. (напруга, сила струму, опір)

4. Якою буквою позначається сила струму? (І)

5. Одиниці вимірювання напруги. (В)

6. Як називається прилад для вимірювання сили струму? (амперметр)

7. Якою буквою позначається опір? (R)

8. Як в коло вмикається вольтметр? (паралельно)

9. Записати формулу розрахунку сили струму. ( ).

Питання для ІІ команди.

1. Що називається електричним струмом? (впорядкований рух заряджених частинок)

2. Назвіть джерела струму, які ви знаєте. (гальванічний елемент, аккумулятор)

3. Якою буквою позначається напруга? (U)

4. Одиниці вимірювання сили струму. (А)

5. Як називається прилад для вимірювання напруги? (вольтметр)

6. Одиниці вимірювання опору. (Ом)

7. Як у коло вмикається амперметр? (послідовно)

8. Як називається прилад для регулювання сили струму? (реостат)

9. Записати формулу розрахунку напруги. ( ).

10. Записати закон Ома для ділянки кола. ( ).

ІІ гейм «Експериментатори»

Слово вчителя. Для у часті у грі мені потрібно три учні. Один із них малює схему електричного кола на дошці, а інші два складають його за допомогою приладів. Потім вимірявши покази амперметра і вольтметра за законом Ома визначити опір і задачу записати на дошці. Команда разом із своїми учасниками розв’язує задачу у зошиті. Перемагає той, хто швидше виконав завдання.

Команди працюють. І ми, болільники, теж попрацюємо. Вам, ваші товариші підготували невеличкі повідомлення про вчених , які безпосередньо займалися вивченням, електричних явищ, зокрема сили струму, напруги, опору.

(повідомлення про вчених: Ампер, Ом, Вольт)

ІІІ гейм. «Вперед, капітани!»

Кожному капітану дається задача на картці з малюнком. Замалювати схему кола, зображеного на малюнку і розв’язати задачу. Після цього відтворити роз’язок на дошці і пояснити розв’язання.

(завдання на картках)

Слово вчителя. Корабель без хорошого капітана може загинути по різним причинам. Але наші команди зараз врятують свої кораблі, виконавши наступне завдання.

ІV гейм «Погоня за лідером» Самостійна робота із захистом розв’язку задач.

Задачі для І команди.

1. Який заряд пройде через провідник радіоприймача за 20с, якщо сила струму у колі 5А? (100 Кл)

2. Яка напруга на електричній лампочці, якщо для переміщення в ній 10Кл електрики,

необхідно виконати роботу 120Дж? (12В)

3. Якої сили струм виникає у провіднику опором 25 Ом, якщо до нього прикласти напругу 100В? (4А)

Задачі для ІІ команди.

1.Чому дорівнює сила струму у колі, якщо за 40с проходить 160 Кл електрики?(4А)

2. Під час переміщення деякого заряду у колі напругою 220 В було виконано роботу 220Дж. Яка величина цього заряду.? (220В)

3. Опір провідника 50м, сила струму 2А. Яка напруга у колі? (10В)

Слово вчителя. А я знову повертаюся до болільників. І зараз ми подивимося, як ви вмієте розгадувати загадки.

(болільники розгадують фізичні загадки)

Фізкультхвилинка.

Захист задач самостійної роботи

Слово вчителя. Електричний струм у живій природі

Підсумок уроку. Підведення підсумку гри. Виставлення оцінок.

Слово вчителя. Можливо, хтось із вас стане у майбутньому професором- теоретиком, а хтось — експериментатором-віртуозом. Можливо. Але зрозу ­ міло, що всі не можуть бути вченими-фізиками. Є такий народний вислів «фахівець своєї справи». Знання фізики допоможуть вам у майбутньому ста ­ ти майстрами, справжніми професорами своєї справи.

Домашнє завдання. Повторити §§. Підготуватися до контрольної роботи.

Матеріали до уроку:

Задачі капітанам

  1. Намалювати схему електричного кола, зображеного на малюнку і визначити довжину спіралі нитки розжарення лампи, площею поперечного перерізу 0,5 мм 2 , якщо вона виготовлена із вольфраму. Силу струму і напругу визначити за показами приладів на малюнку.
  2. Намалювати схему електричного кола, зображеного на малюнку і визначити площу поперечного перерізу спіралі нитки розжарення лампи, довжиною 0,2 м , якщо вона виготовлена із вольфраму. Силу струму і напругу визначити за показами приладів на малюнку.

Фізичні загадки

1. Дуже точний, справедливий.

Всім давним давно знайомий,

2. Нам він завжди помічник,

Що дасть відповідь без дум –

( Електрострум.)

3. Висить груша, а не з’їсти.

( Електролампочка.)

4. Золота бджілка ввечері в дім улітає, всю оселю освітлює.

5. Усім несе і світло, і тепло,

Щедрішого у світі і немає.

В далеких селах та містах

Спішить в оселі по дротах.

( Електричний струм.)

6. Що без ніг біжить, без вогню горить?

( Електричний струм.)

7. Я чудовий черевань,

Коли мене в мережу вмикають.

( Електросамовар)

8. То назад, то вперед,

( Електропраска.)

9. У череві – лазня,

( Електрочайник.)

10. Сверкает, мигает,

Андре-Марі Ампер – знаменитий французький фізик, математик і натураліст, член Паризької Академії наук. Джеймс Максвелл назвав Ампера “Ньютоном електрики”.

Ампер народився в Ліоні 20 січня 1775, отримав домашню освіту. Після смерті свого батька, Ампер був спершу репетитором в Політехнічній школі в Парижі, потім займав кафедру фізики в Бурге, а з 1805 – кафедру математики в паризькій Політехнічній школі, де він проявив себе і на літературному терені, вперше виступивши з твором “Роздуми про математичні теорії ігор”.

В 1814 він був обраний членом Академії наук, а з 1824 обіймав посаду професора експериментальної фізики в Колеж де Франс. Ампер помер 10 червня 1836 в Марселі.

Його ім’я внесено до списку найвидатніших учених Франції, поміщений на першому поверсі Ейфелевої вежі.

Математика, механіка та фізика зобов’язані Амперу важливими дослідженнями. Його основні фізичні роботи виконані в області електродинаміки. В механіці йому належить формулювання терміну ” кінематика “.

В 1830 ввів у науковий обіг термін ” кібернетика “.

Різнобічний талант Ампера залишив слід і в історії розвитку хімії, яка відводить йому одну з почесних сторінок і вважає його, спільно з Авогадро, автором найважливішого закону сучасної хімії.

На честь вченого одиниця сили електричного струму названа ” Ампером “, а відповідні вимірювальні прилади -” амперметрами “.

Вольта Алессандро – італійський фізик, винахідник першого в світі джерела постійного струму. Цей пристрій отримав назву “вольтів стовп”. Ідея створення такого джерела у Вольта виникла після того, як він виявив контактну електрику, дію якої він демонстрував оригінально. Пропонувалося помістити срібну монету на язик, а мідну – під язик. Поєднавши монети провідником можна було відчувати кислуватий присмак, викликаний протіканням через язик струму. Його джерело складалося з срібних та цинкових пластин, що чергувалися, розділених картонками, змоченими солоною водою. Одержувану таким чином електрику, за пропозицією Вольта, було названо гальванічною. Звідси пішла назва «гальванічний елемент».
Джерела струму Вольта отримали широке застосування як в наукових дослідженнях, так і в практичних цілях. “Вольтові стовпи”, з’єднані в батарею, дозволили тривалий час пропускати струм через провідники в тому числі і рідини. У результаті вдалося воду розкласти на кисень і водень, а англійський хімік Деві таким методом виділив з лугу нові хімічні елементи – калій і натрій.

А.Вольта народився у 1745 році. Почав говорити дуже пізно. Перше слово він вимовив в 4 роки, і це було слово “ні”. Саме це слово він сказав, ознайомившись із висновками Гальвані про існування тваринної електрики.
Іменем Вольта названа одиниця напруги – вольт. З цим пов’язаний анекдот наступного змісту: Коли Вольта запитували: “Яке Ваше улюблене число?” Він незмінно відповідав: “220!”.
За іронією долі всі прилади і особисті речі вченого – найвизначнішого фахівця в області електрики, згоріли на виставці, присвяченій його пам’яті, в результаті пожежі, викликаної несправністю проводки.

Георг Симон Ом — знаменитий німецький фізик. Народився в Німеччині 16 березня 1787 року. Сім’я проживала в місті Ерланген. Батько Георга рано овдовів, тому самостійно виховував дітей. Особливу увагу він приділяв освіті Георга, роблячи наголос на вивчення математики і фізики.

Базову освіту Ом отримав у гімназії, після чого вступив до Ерлангенского університету. Паралельно на старших курсах він почав вчителювати, викладаючи математику в одній зі шкіл Швейцарії. По закінченню університету Ом отримав вчену ступінь доктора філософії і був прийнятий доцентом на кафедру математики.

В цей час були опубліковані перші роботи Георга Ома. Незабаром після цього Ому запропонували працювати в кельнській колегії. Там він активно зайнявся своїми науковими дослідженнями, особливо цікавлячись протіканням електричних струмів.

Він експериментально відкрив основний закон електричного ланцюга, який ми знаємо як закон Ома.

У 1826 році вийшла монографія Ома «Теоретичне дослідження електричних ланцюгів». У цій роботі він експериментально довів суть електричних властивостей провідників. Потім були роботи Георга Ома, присвячені акустичному закону і молекулярній фізиці.

Все своє життя Ом присвятив науці, так і не обзавівшись сім’єю. Його відкриття були визнані видатними та дозволили людству зробити величезний крок у розвитку. Помер Георг Ом 6 липня 1854 року.

Фізкультхвилинка

Хто ж то , хто вже там стомився

Треба дружно всім нам встати,

Дерева високі-високі.(Піднімають руки вгору)

Вітер дерева колише-гойдає(Обертаються)

То вліво, то вправо нахиляє (Нахил вправо, вліво)

То вниз нагинає. (Нагинаються вперед)

Птахи летять – відлітають, (Махають руками)

А учні тихенько за парти сідають.(Всі сідають).

Пальці в кулак, вправу робимо ми так.

Пальці стискаємо і розтискаємо,

заплющити очі та посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5.

відкрити очі та подивитися вдалечінь.

Відпочили, можемо продовжувати.

Навіщо кидають взуття на дроти: мітки бандитів або лайфхак для крадіжки

У багатьох містах України на вуличних дротах можна побачити як висять кросівки. Про що говорить це явище – читайте далі.

Про взуття на дротах до цього дня ходить багато легенд. До сих пір причини його появи в повітрі досконально невідомі. Однак поговоримо про декілька варіантів.

Навіщо кидають взуття на дроти – почнемо з історії

У такого явища як взуття пов’язане шнурками на проводах є назва – “шуфіті”. Пішло воно від зв’язку двох англійських слів “взуття” і “графіті”. По суті, термін вказує на “взуттєве графіті”.

Спочатку, американські військові, які відзначали закінчення терміну служби в емоціях радості і за традицією підкидали в небо все, що потрапляло під руку. Вважається, що саме тоді, коли перша пара зачепилася за дроти – і з’явилася ця традиція.

Що означає коли кросівки висять на дротах – кілька теорій

У традиції взуття на дротах є не одне можливе значення. Деякі говорять про те, що взуття на дроти закидають студенти після закінчення навчання. Інші стверджують, що на проводах виявляється взуття першокурсників. Також є теорії про те, що кросівки в повітря кидає спортивна команда, яка програла в грі.

Що означають кросівки на дротах в Україні – можливі причини

Так як достовірні причини появи взуття на лініях електропередачі невідомі, передбачається кілька варіантів цього явища в Україні. Один з них – пам’ять про загиблого, який пішов з життя на цьому місці. Також деякі стверджують, що таким чином деякі “банди” позначають свою територію. Однією з найбільш поширених причин вважається лайфхак для крадіжки. Відомо, що кросівки на дротах можуть спричинити за собою замикання, після чого диспетчери обмежують напругу на проводах, а недоброзичливці в цей момент знімають дроти. У разі, якщо замикання не відбувається – кросівки залишаються висіти далі.

Є й інша версія, менш екзотична, але правдоподібна – хуліганство. Любителі повеселитися можуть бажати з’єднати дроти, щоб через замикання стався раптовий феєрверк.

Також вам може бути цікаво:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Related Post

Скільки відсотків православних християнСкільки відсотків православних християн

"Серед людей, які вважають себе віруючими, 86% відносять себе до православних християн, 9% до католицтва, до ісламу – 1,2%, до протестантизму – 0,7%, до язичницьких вірувань -0,3%, до іудаїзму –

Чеде що такеЧеде що таке

Зміст:1 Як писати есе – легко чи не дуже?1.0.1 Характерні риси есе1.0.2 План та будова есе1.0.3 Проаналізуйте приклад есе2 Що таке челендж – види, правила, мотивація, ідеї для дівчат2.1 Челлендж