Скільки часу триває овертайм у хокеї

Овертайм в хокеї: все про додатковий час

Що таке овертайм і навіщо він використовується в хокеї – це обов’язкові знання для будь-якого поціновувача даної гри. Не важливо, вам просто подобається цей вид спорту або ви стежите за ним, щоб укладати спортивні парі на ігри команд, знання правил і регламенту хокею потрібно знати обов’язково.

Що таке овертайм у світі хокею

Овертайм – це додатковий час, який призначається після закінчення основного відрізка матчу. Він використовується не тільки в хокеї, але і в інших видах спорту, наприклад, футболі, баскетболі. У хокеї ж додатковий час розігрується у випадках, коли команди не змогли визначити переможця в основний час. Овертайми досить поширене явище в грі з шайбою, оскільки тут не буває повноцінних нічиїх, що змушує продовжувати гру до тих пір, поки не буде виявлено переможця.

Скільки балів дається в міжнародних турнірах

3 бали за перемогу в основний час, 2 в овертаймі.
Команда, що програла, отримує одне очко.

Перемога в основний час, в серії булітів або овертаймі дають 2 бали. Програш – нуль.

Правила використання

У хокеї немає єдиного регламенту, як проводити овертайми. Залежно від ліги та чемпіонату є відмінності за часом і кількістю гравців:

• Кількість гравців. У внутрішніх чемпіонатах найчастіше проводиться один овертайм тривалістю в п’ять хвилин. При цьому команди грають у форматі “чотири на чотири”. На стадіях плей-офф в міжнародних змаганнях овертайм хокей триває двадцять хвилин, а з кожної команди на полі знаходяться по п’ять гравців.
  • Під час КХЛ грає по три гравці, а на стадіях плей-офф по чотири.
  • На чемпіонатах світу у форматі “три на три” граються матчі групового етапу, далі йде перехід на “чотири на чотири”.
  • В Олімпійських іграх “4 на 4” грається завжди.

Скільки всього овертаймів може бути в одній грі

Тут також є відмінності: на групових етапах змагань дається один відрізок додаткового часу. Якщо за відведений час шайба не забивається, то призначаються буліти. У стадіях плей-офф проводяться тільки овертайми й вони продовжуються до тих пір, поки одна з команд не заб’є переможний гол.

Часті питання

➦➦ Скільки триває овертайм в хокеї?

✔️ Залежно від змагання, час овертайму відрізняється. Це може бути 5 хвилин або 20 хвилин.

➦➦ Скільки овертаймів в хокеї?

✔️ У турнірах, де результат матчу вирішується в додатковий час, овертайми можуть продовжуватися стільки разів, скільки знадобиться для перемоги однієї з команд.

➦➦ Чим відрізняється овертайм від перерви?

✔️ Перерва – це час відпочинку між періодами, а овертайм – додатковий час гри.

Скільки в хокеї періодів і їхня тривалість

Канаду зазвичай називають батьківщиною хокею. З глибини століть дійшла до нас дата першого хокейного матчу – 3 березня 1875 року в Монреалі. Як тільки почалися проводитися офіційні ігри, стало мати значення, скільки в хокеї періодів і яка їх тривалість. Шайба і перші 7 правил хокею з ‘явилися тільки в 1877 році. Ігри тривали досить довго, і, так як заміна допускалася тільки для травмованого учасника і одна за гру, то до кінця матчу хокеїсти ледве повзали від втоми.

Поступово кількість гравців зменшилася з 50 до 6, з ‘явилися сітки на воротах, змінилася екіпірування у гравців, з’ явилися кубки і матчі професіоналів і аматорів, дозволили змінювати спортсменів під час гри, а правила відносно тривалості періоду так і не змінювалися. Тільки в 1911 році в затверджених правилах прописали, скільки в хокеї періодів і якої вони тривалості.

Гра стрімко набирала популярність у всьому світі і протягом XX століття поширилася по всій Північній півкулі.

З часом склалися дві школи хокею – європейська та канадська. З 1920 року хокей включається в програми зимових Олімпійських ігор.

Скільки в хокеї періодів

Довгий час регламент проведення хокейних боїв не був єдиним для всіх держав і частин світу. В Америці і Європі він помітно відрізнявся. Велися тривалі суперечки про те, яким повинен бути період в хокеї, скільки хвилин він буде тривати, і яка тривалість гри в цілому. Якщо в грі допускався нічийний підсумок, то було простіше. Тоді матч тривав три періоди по 20 хвилин і по 15 на перерви між ними. Ігровий час враховувався арбітром по секундоміру без урахування зупинок у грі – в разі вилучення, вкидання та інших пауз.

Гра до перемоги

Для великих турнірних змагань такий розподіл часу гри був недостатньо застосовний, так як в них брала участь велика кількість команд і нічийні результати розтягували матчі до нескінченності. Команди не так активно грали, втрачалася гострота і динаміка хокею. Тому в усьому світі вболівальникам і організаторам змагань було важливо не те, скільки триває період у хокеї, а те, щоб нічийного результату не було, і в матчі завжди був переможець. Матчі стали проводитися до виявлення фаворита. При тій же довжині періоду, при нічийному результаті після 3 двадцятихвилинок, при рівному рахунку стали вводити додатковий овертайм. Після довгих обговорень, скільки йде період в хокеї, було вирішено встановити йому тривалість в 10 хвилин і грати до першої закинутої шайби.

Для загострення гри додали ще одне правило: на полі під час овертайму знаходяться не п ‘ятеро гравців, а четверо з метою збільшення динамічності і заміни тактичних побудов.

За регламентом КХЛ, якщо за весь той час, скільки триває період у хокеї, не було забито переможної шайби, то команди після овертайму намагаються вирвати перемогу в штрафних ударах – булітах. Спочатку кожна команда робить по черзі серію з трьох кидків, а далі – до переможного закидання шайби у ворота. У цьому випадку тільки від фінішної шайби залежить час закінчення матчу, це набагато коротше довгих і вимотуючих періодів в минулому. Буліти виглядають видовищно, але, враховуючи, скільки в хокеї періодів, команди намагаються вирішити питання перемоги за час гри, щоб не покладати додаткове навантаження на втомлених за гру воротарів.

Турніри плей-офф

На фінальних етапах континентальної хокейної ліги матчі стають особливо гострими і виразними. Команда, яка програла, “вилітає” з наступних матчів у цій серії. Зате в плей-офф не відомо, скільки в хокеї періодів, так як в цій частині турніру немає булітів, а результат гри вирішується призначенням додаткових періодів до перемоги однієї з команд.

Якщо в одному овертаймі переможець не визначився, після невеликої перерви починається ще один короткий період і так далі.

Значення кожної шайби під час всієї гри має величезну цінність. Але це має і зворотний ефект – гравці бояться зробити помилку і дати противнику забити гол, гра відбувається в обороні і неактивно. Тому ігри плей-офф досить виснажливі як для глядачів, так і для гравців.

Рекорд КХЛ

В історії Континентальної хокейної ліги в березні 2014 р., в чвертьфіналі, гра плей-офф тривала 127 хвилин. Матч закінчився в 7 періоді з рахунком 3:4. Тому навіть на сьогоднішній день відповісти на питання, скільки в хокеї періодів, однозначно не вийде. Не виключено, що і цей рекорд буде коли-небудь перевершений.